علل لرزش کابین آسانسور

 علل لرزش کابین آسانسور می تواند چند مورد باشد، از مهمترین علل لرزش كابین آسانسور می توان به نصب آسانسور نادرست در قسمت ریل اشاره داشت. البته سایز ریل آسانسور در این لرزش بی تاثیر نیست .برای كم كردن لرزش كابین آسانسور می توان از ریل هایی با سایز بزرگ استفاده كرد. استفاده از ریل با سایز بزرگ تر مشكلات احتمالی آینده را كم می كند.

اگر ریل ها با دقت نصب نشوند احتمال دارد فاصله هایی كه در بین ریلها ایجاد می شوند با هم اختلاف داشته باشند. اگر این فاصله زیاد باشد در قسمتهایی كه فاصله ریل ها بیشتر است در آن نقاط لقی كابین خواهیم داشت.البته اگر فاصله بین كابین ها كمتر از حد مجاز باشد مشكلات دیگری به وجود می اید.

از دیگر علت لرزش كابین آسانسور می توان به مشكل در نصب آسانسور ویا نحوه طراحی كابین آسانسور اشاره كرد. در بعضی از آسانسورها اندازه ضخامت بدنه كابین آسانسور و نحوه طراحی آن لرزش را به داخل كابین آسانسور انتقال می دهد. برای رفع این علت لرزش كابین آسانسور باید قبل از ساخت كابین آسانسور نرم افزارهای شبیه سازی كابین را به كار برد.

همچنین تعیین دقیق ابعاد و سایز ورق های فلزی مورد استفاده وتحلیل دقیق لرزش در سرعتهای مختلف انجام شود. از موردهای دیگر علت لرزش كابین آسانسورمی توان به لق بودن كابین اشاره كرد. در بعضی مواقع كفشك ریل كابین نسبت به خود ریل فاصله ای بیش از فاصله استاندارد دارد. این امر موجب می شود كه كابین به صورت افقی حركت های ریزی به طرفین داشته باشد. كه این مورد به عنوان لقی كابین آسانسور شناخته می شود. برای رفع این علت لرزش كابین آسانسور باید تست لقی كابین پیش از نصب وراه اندازی آسانسور انجام گیرد.

 

علل لرزش کابین آسانسور

[ دوشنبه 1 شهريور 1400 ] [ 12:17 ] [ الفباوب ]
[ ]