سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران

 امروزه بیشتر ساختمان های مسكونی و اداری دارای آسانسور می باشند. آسانسور به علت اینكه مستقیما با جان انسان در ارتباط است، ایمنی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

آسانسور برای اینكه بتواند در طول زمان عمر خود به خوبی عمل كند و كارایی خوبی داشته باشد و كمتر دچار مشكل شود،نیازمند سرویس،نگهداری و بازبینی دوره ای است. اهمیت سرویس و نگهداری از آسانسور كمتر از نصب آسانسور نیست.

قطعات آسانسور، باید به صورت منظم و دوره ای مورد عیب یابی و بازبینی قرار بگیرند و در صورت فرسودگی و وجود عیب درآنها به موقع تعویض و یا تعمیر شوند. وگرنه قطعات خراب یا فرسوده ممكن است موجب مشكل دیگر قطعات آسانسور شده و در عملكرد آسانسور مشكل ایجاد كنند كه حتی ممكن است خطراتی را برای جان انسان به همراه داشته باشد.

به طور كلی می توان گفت با انجام اقدامات مراقبتی از آسانسور، طول عمر مفید آن افزایش پیدا می کند و همینطور در هزینه ها هم به طرز چشمگیری صرفه جویی می شود. یكی از اقداماتی كه شركت های نگهداری آسانسور به صورت ماهیانه انجام می دهند، روغنكاری منظم قطعات آسانسور،بویژه سیم بكسل و ریل هاست.

سیم بكسل های آسانسور برای اینكه كمتر دچار ساییدگی و خوردگی و زنگ زدگی شوند، باید روانكاری شوند. البته روغنكاری سیم بكسل آسانسور،باید توسط افراد حرفه ای و متخصص اینكار انجام شود. چون اگر روغنكاری به صورت اصولی و طبق قوانین خاص انجام نشود نه تنها مفید نیست، بلكه ضررهایی را به همراه خواهد داشت.

در سرویس و نگهداری آسانسور ارزان سیم بكسل از نظر ظاهری باید به طور كامل مورد عیب یابی قرار بگیرد و در صورت مشاهده پارگی، فرسودگی و فرسایش رشته های سیم بكسل، بلافاصله تعویض شود.

در بازدید ماهیانه علاوه بر روغنكاری قطعات و بازبینی سیم بكسل اقدامات دیگری هم انجام میشود كه از مهمترین آنها میتوان به  آچاركشی كامل قطعات سیستم آسانسور و كنترل موتور گیربكس اشاره نمود.

 

سرویس و نگهداری آسانسور ارزان در تهران

[ سه شنبه 2 شهريور 1400 ] [ 16:11 ] [ الفباوب ]
[ ]