هزینه تعمیر گیربکس آسانسور – موتور گیربکس آسانسور

 هزینه تعمیر گیربکس آسانسور چقدر است؟ این مبلغ چ حساب می شود؟ هزینه تعویض گیربکس آسانسور چقدر است؟ هزینه تعمیر آسانسور به چه چیزی بستگی دارد؟ این ها سوالاتی است كه در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم.

آسانسور یكی از مهم ترین بخش های هر ساختمان محسوب می شود كه یک روز خراب شدنش می توانند ساكنین را به زحمت بیاندازد. از این رو باید سریعا در صورت مشاهده اشكال با یک مرکز تعمیر آسانسور مانا تماس بگیرید.

شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور غرب تهران

حالا بیش از هرچیزی شما را با گیربکس آسانسور آشنا می كنیم. می توان گفت كه قلب و مرکز اصلی یک آسانسور، موتور گیربکس یا نیروی محركه آن است كه خود از چهار بخش زیر تشكیل می شود:

  • موتور الکتریكی
  • گیربکس هزینه تعمیر گیربکس آسانسور
  • فلكه گیربکس
  • ترمز الکتریكی

به طور کلی وظیفه گیربکس، تبدیل سرعت بالا كه توسط موتور ب شافت ورودی اعمال شده و به سرعت پایین كه از شافت خروجی به فلكه گیربکس منتقل می شود، است. به طوریكه یک گیربکس مناسب می تواند اتاق آسانسور را از طریق سیم بکسل ها، با سرعت مشخصی به حرکت درآورد.

البته شافت ورودی در گیربکس قادر است توسط موتور در جهت حرکت عقربه های ساعت و یا خلاف آن بچرخد كه باعث به حرکت در آمدن اتاق آسانسور توسط سیم بکسل به سمت بالا یا پایین شود. هزینه تعمیر گیربکس آسانسور

گیربکس ماشینی است كه برای انتقال توان مكانیكی از یک منبع تولید توان به یک مصرف كننده و هچنین برآورده ساختن گشتاور و سرعت دورانی مورد نیاز مصرف كننده به كار می رود. گیربکس درواقع یک واسطه بین منبع توان و مصرف كننده توان است كه بین منبع توان و مصرف كننده توان یک انعطاف پذیری بر قرار می كند.

به دلیل هماهنگ بودن گشتاور و سرعت دورانی منبع تولید توان با مصرف كننده نیاز به ماشینی كه بتواند این هماهنگی را به صورت یک واسطه برقرار كند امر مهم به نظر می رسد دستگاهی كه این خواسته را می تواند تامین كند كیربگس نام دارد.

منبع تولید توان اهمیت ندارد كه با چه نوع سوخت یا منابع انرژی توان را تولید می كند بلكه این اهمیت دارد كه در شفت ورودی به گیربکس توان تولید شده را به صورت گشتاور به گیر بکس منتقل كند دستگاه هایی كه می توانند توان مورد نیاز گیربکس را تامین كنند شامل:

موتورمای الکتریكی – موتورهای دیزل – موتورهای بنزینی – موتورمای گاز سوز- توربین های بخار – توربین های گازی – توربین های آبی – توربین های بادی – موتورهای جت – و منابع تولید توانی كه انرژی خود را از خورشید تامین می كنند می باشند. هزینه تعمیر گیربکس آسانسور

مصرف كننده می تواند هرنوع ماشینی باشد فقط كافی است كه مصرف كننده بتواند توان خروجی از گیربکس را به صورت گشتاور دریافت كند.

به عنوان مثال می توان به این موارد اشاره كرد: خودرو – پمپ – هلیکوپتر – هواپیما – کشتی – ماشین تراش و…

در دستگاه هایی كه برای آن ها تنوع سرعت اهمیت ندارد بلكه افزایش سرعت وگاهش گشتاور یا كاهش سرعت و افزایش گشتاور اهمیت دارد از گیربکسی كه بتواند این كاهش یا افزایش گشتاور را در یک مرحله یا چند مرحله انجام دهد استفاده می شود، این نوع از گیربکس ها گیربکس به نام تک سرعته شناخته می شوند مثلا گیربکسی كه در بعضی از انواع آسانسور كاربرد دارد.

[ سه شنبه 23 شهريور 1400 ] [ 10:20 ] [ الفباوب ]
[ ]